سایت معمارچوب یک بازارچه اجتماعی از تولیدکنندگان صنایع دستی ایرانی است، با این قابلیت که هر تولیدکننده فروشگاه اینترنتی مختص به خود را دارد و می تواند محصولات خود را عرضه کند.

شرایط فروشنده شدن در معمارچوب

درصورتی که تولیدکننده صنایع دستی می باشید به راحتی می توانید با ثبت نام در سایت اقدام به فروش محصولات کارگاه خود کنید.

پس از ثبت نام و تکمیل اطلاعات کارگاه خود می توانید بلافاصله یک یا چند محصول اضافه کنید، پس از بررسی محصولات و زمینه فعالیت شما توسط تیم معمارچوب، در صورتی که زمینه فعالیت شما مرتبط با وبسایت باشد محصول شما انتشار داده می شود و شما می توانید به عنوان یک فروشنده در سایت فعالیت کنید

تیم معمارچوب وظیفه دارد ظرف ۲۴ ساعت محصول شما را بررسی کند و انتشار دهد. (معمولا در همان دقایق و ساعت اولیه بررسی و منتشر می شود😊)

محصولات قابل فروش در معمارچوب

محصولات قابل فروش در معمارچوب باید از اقلام صنایع دستی بوده و توسط تولیدکننده آن به طور مستقیم فروخته شود.

شاخه بندی فعلی کارگاه ها در زیر آمده است، (درصورتی که زمینه فعالیت متفاوتی دارید، می توانید پس از ثبت نام و تکمیل اطلاعات کارگاهتان، یک یا چند محصول نمونه ثبت کنید تا توسط ما بررسی شود و در صورت امکان شاخه فعالیت و محصولات شما به سایت افزود می شود)؛

درودگران | سفالگران | حصیربافان | نگارگران | دست بافت ها | زیورآلات

محتوای مورد تایید معمارچوب

هدف معمارچوب رتبه گرفتن کسب و کار شما در موتور های جستجو مانند گوگل هست، درهنگام اضافه کردن محصولات دقت کنید که محتوای باکیفیتی از جمله عنوان منحصربفرد، تصاویر باکیفیت و همینطور توضیحات نسبتا طولانی ارائه دهید تا مورد توجه موتورهای جستجو قرار گیرد.

محتوای بی کیفیت باعث افت رتبه کسب و کار شما و همینطور کل سایت در نتایج گوگل و سایر موتورهای جستجو می شود، به همین علت در صورت مشاهده ابتدا از طرف معمارچوب تذکر به اصلاح محصول داده می شود و در صورت بی توجهی شما محصول حذف می شود.

در این زمینه به مرور زمان آموزش های بیشتری منتشر خواهیم کرد…

شرایط ارسال محصولات

با توجه به متغیر بودن حجم و وزن محصولات، شما می توانید از شیوه های مختلف ارسال استفاده کنید.

مثلا یک هزینه ثابت را به عنوان هزینه ارسال تعیین کنید، یا شیوه ارسال از طریق پست را برای هر محصول تعریف کنید، همینطور می توانید گزینه ارسال رایگان یا پس کرایه را تعریف کنید.

نگران نباشید، آموزش های کاملی را برای این موضوع در قسمت آموزش های سایت قرار دادیم و همینطور تنظیمات اولیه را پشتیبانی معمارچوب برای محصولاتتان انجام خواهد داد🙂

شرایط پرداخت و تسویه حساب

معمارچوب یک پلتفرم رایگان برای حمایت از تولیدکنندگان ایرانی ست، و تلاش خود را برای برقراری اعتماد دوطرفه بین تولیدکنندگان و خریدارن محترم انجام می دهد؛

پس از فروش محصول و پرداخت اینترنتی، مبلغ واریزی مشتری به طور معلق در درگاه بانکی باقی می ماند و پس از ارسال محصول از کارگاه و تحویل، از پشتیبانی سایت با مشتری تماس گرفته و پس از اطمینان، درخواست واریز مبلغ به حساب فروشنده در درگاه بانکی ثبت می شود.

  • درصورتی که مشتری از کیفیت محصول راضی نباشد امتیاز منفی برای کارگاه شما لحاظ می شود، اما معمارچوب موظف است که پس از تحویل محصول به مشتری مبلغ را برای شما واریز کند(جلب رضایت مشتریان مهم ترین وظیفه شما برای ادامه کسب و کارتان می باشد)
  • پس از پرداخت اینترنتی مشتری، مبلغ به درگاه بانکی واریز می شود و پس از تحویل محصول به مشتری از درگاه بانکی مستقیما برای شما مبلغ واریز می شود. معمارچوب متعهد است که هزینه زحمت شما را حتی در فاصله پرداخت سفارش تا تحویل سفارش که معلق هست، وارد حساب شخصی خود نکند
  • پس از ثبت درخواست تسویه حساب در درگاه بانکی تا حداکثر ۴۸ ساعت کاری، درگاه مبلغ را به حساب شما واریز می کند(معمولا کمتر از نصف روز طول می کشد😉)

هزینه استفاده از خدمات معمارچوب

با احترام فراوان برای تولیدکنندگان زحمتکش، تمامی خدمات عمومی وبسایت معمارچوب رایگان می باشد🙏

کارمزد درگاه های بانکی

درگاه های بانکی از هر پرداخت اینترنتی حدود ۲% کارمزد می گیرند که این کارمزد با فروشندگان حساب می شود. (البته فعلا این کارمزد از مشتریان هنگام پرداخت دریافت می شود…)

“این مبلغ کارمزد درگاه بانکی می باشد و ربطی به نوع سایت ندارد، مانند انتقال وجه، هر پرداخت اینترنتی نیز کارمزد دارد…”

شرایط قیمت گذاری محصولات و خدمات

برخلاف اکثر فروشگاه های اینترنتی و باتوجه به آگاه بودن از شرایط تولید محصولات، معمارچوب اصراری برای فروش واسطی ای از طریق سایت را ندارد.

هدف معمارچوب رتبه گرفتن کسب و کار شما در موتورهای جستجو می باشد، نه صرفا فروش اینترنتی محصولات شما

شما می توانید در صورتی که محصول شما جنبه خدماتی دارد و قیمت مشخصی ندارد، از برچسب هایی مانند تماس بگیرید به جای قیمت محصول استفاده کنید و اطلاعات تماس خود و همینطور لینک های صفحات اجتماعی کارگاه را به مشتری ارائه دهید تا به طور مستقیم با مشتری ارتباط داشته باشید

آموزش انتشار محصول به این شیوه در آموزش ویرایش و بهینه سازی محصولات آورده شده است…